Mindig várakozással teli esemény a színházi életben egy új Spiró-dráma ősbemutatója. Különösen most, amikor hosszú évek óta nem jelentkezett új darabbal.
A Príma környék egy vidéki öregek otthonában játszódik, melynek Édes otthon a bizalomgerjesztő neve. De Spiró György soha nem hazudtolja meg önmagát, mindig meglepetéseket tartogat, mert ezúttal se a kedves vagy nehéz sorsú öregekről ír, hanem azok legközelebbi hozzátartozóiról, akik hosszú idő után most látogatják meg szeretteiket újra. A darab tehát egy egyszerű, hétköznapi látogatás története lenne, de a háttérben különös, titokzatos események zajlanak a vadászterület közepén fekvő otthonban. Spiró keserű komédiája metsző pontossággal és pengeéles humorral ábrázolja szereplőinek kisszerű életét, hazugságait, önigazolási kísérleteit.
Spiró Györgyöt, az egyik legfontosabb kortárs magyar drámaírót szoros kapcsolat fűzi a Vígszínházhoz. Első vígszínházi bemutatója, a Másik János zeneszerzővel közösen jegyzett Ahogy tesszük az 1989-es év nagy szakmai sikere volt, Kútvölgyi Erzsébettel és Hegedűs D. Gézával a főszerepben, Marton László rendezésében. 1996-ban a Dobardan című darabját Horvai István rendezte a Házi Színpadon. Ennek főbb szerepeiben Börcsök Enikőt és Venczel Verát láthattuk. Az Elsötétítésnek Marton László rendezésében Hegyi Barbarával, Hegedűs D. Gézával és Lukács Sándorral a főszerepben 2002-ben a Pesti Színházban volt az ősbemutatója, melyet szintén nagy szakmai- és közönségsiker övezett.