A Duna Táncműhely ismét egy fiatal koreográfust kért fel legújabb előadásának megvalósítására - ez esetben Ágfalvi Györggyel, a Magyar Állami Népi Együttes táncosával és tánckari asszisztensével dolgozunk együtt, aki mind a témamegválasztásában, mind színre vitelében szabad kezet kapott.
Keep in Touch című előadásában a kapcsolattartás kérdésével foglalkozik, amit a magyar néptáncra támaszkodó, ugyanakkor más mozgásmintákat is elegyítő formanyelv segítségével közelít meg. Korunk egyik legégetőbb társadalmi problémája az egymástól való elidegenedés. Alapvetően társas lények vagyunk és hihetetlen stresszreakciókat mutatunk, ha kizár, vagy elutasít minket egy közösség. Sok esetben a magányosságérzet könnyen válhat más érzelmek alapjává: kiüresedettséget, kiszolgáltatottságérzést, pesszimizmust és dühöt is okozhat. A közösségi média megoldásnak tűnhet a magány enyhítésére, hiszen soha nem látott módokon teszi lehetővé a kapcsolattartást, ez azonban messze nem tudja pótolni a valódi, személyes érintkezést, sőt, sokszor tovább rontja a helyzetet. Lassan elveszítjük képességünket a valódi, emberi, fizikai kapcsolatok létrehozására. Nem hiszünk a társas érintkezésben, viszont tudat alatt hatnak ránk a média által sugallt ingerek. Függővé válunk, nehogy lemaradjunk valami „fontos” információról...
Hogyan dolgozható fel e kérdéskör egyfajta "mozgásevolúció" és egy számítógépes játék monoton zenéje segítségével? Egyáltalán feldolgozható?