Georges Bizet halhatatlan operája ihlette a Varidance előadását. A mi történetünk azonban nem Sevillában játszódik a múltban, hanem napjainkban Magyarországon. Mondjuk egy vidéki kisközségben, ahol egy zárt közösség tagjai népesítik be ezt a szenvedélyes, magával ragadó históriát, élükön Kármennel, a szemrevaló cigánylánnyal.
A jól ismert dallamokat az előadás szerves részét képező Karaván Família feldolgozásában hallhatjuk, akik 6 fős zenekarrá kiegészülve élőben játsszák az előadás zenei anyagát.
Vérpezsdítő, virtuóz cigánytáncok felhasználásával (magyar, spanyol, román) egy olyan Kárment sikerült létrehozni, mely – bár megőrzi az eredeti opera történetét – mégis újszerűen, humorral átszőve nyújt felejthetetlen színházi élményt minden néző számára
Társkoreográfusok: a Varidance táncművészei
Produkciós vezető: Békefi András
Zenekar:
Nagy István – ének, szájbőgő, gitár, tambura, blues-harp
Farkas Ilona „Ica” – ének, tánc
ifj. Nagy István – ének, szájbőgő, gitár, cajon, kanna, kanál
Nagy Nikolett „Niki” – ének, tánc, gitár
Nagy Vanda – ének
Babindák István – klarinét
Pálházi Bence – hegedű
A szülők és gyermekeik által létrehozott, egyedülálló együttes, a Karavan Familia az elmúlt 10 évben saját világot teremtett a cigány vokális hagyományok nyomán. Miközben a minőségi cigányzene megteremtésének szentelték tehetségüket és tudásukat, ötleteikkel és hozzáállásukkal bizonyították, hogy a cigányzene intelligens és szellemes, bölcs és befogadó. A Karavan familia városi cigány folklór együttes autentikus népzenei feldolgozásokat játszik az anyanyelvű cigány folklór különféle dialektusaiból – hitelesen, de egyéni hangon. Programjukban cigány népdalok szerepelnek a Balkántól Andalúziáig, saját stílusukra formálva – így például a mississipi blues, a flamenco, a rumba és a balkáni cigány zenei elemek mind megtalálhatóak.
Babindák István 2019-ben szerzi meg klasszikus klarinét diplomáját, több nemzetközi verseny győztese és döntőse. A klasszikus zene mellett 4 éve foglalkozik Django Reinhardt zenéjével, amit több hazai és külföldi fesztiválon megtalálhatunk, zenekarán keresztül is.
Pálházi Bence zenei identitását Pál István Szalonnától és szüleitől kapta. A galga menti születésű Pálházi Bence a budapesti táncházak egyik kiemelkedő alakja, aki fontosnak tartja az autentikus magyar népzene átörökítését, a népzene-néptánc mozgalom közösségi összefogását. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végzett népzene tanár, a muzsikálás mellett időt szán a tanításra is. A magyar népzenei formációján kívül fellelhető különböző világzenei együttesekben is.
Táncolják:
Asbolt Eszter Anna, Bánházy Eszter, Deák Bálint, Dunaveczki Éva, Hahn Jusztina Sára, Halmosi Dzsenifer, Hernicz Albert, Jaklics Liliána, Kecskeméti Gergely, Perger Balázs Márk, Péter Szilvia, Simon Gergő, Széchenyi Krisztián, Veres Tamás, Végső Zsolt, Zolja Adél.