Nemzetközi táncest japán- koreai-magyar koprodukcióban
Miért vagyunk itt? Miért ebben az univerzumban létezünk? Miért nem ismerjük még mindig a saját univerzumunkat?
Az emberek testén belül és kívül is ott az univerzum, együtt rezeg azzal, de ennek az egyetemes egységnek még mindig nem vagyunk tudatában, és még azt sem tudjuk, hogy honnan jöttünk.
A semmiben ott van a minden.
Ehhez a buddhista filozófiai alapgondolathoz kapcsolódó darab a zéróból indul, ahol a semmiből születő találkozások, összehúzódásra és tágulásra késztetve a teret, óriási káoszt idéznek elő, ahol minden létező keveredik, majd teret bontva elkülönül, visszatérve újra a semmibe.
A koprodukció ötlete Shin Eunju, koreai koreográfus és táncművész fejében fogalmazódott meg 2015-ben. Az első felkérést Kawasaki Yoshihiro, tokiói professzornak küldte el a darab megírására, zenéjének és látványának megtervezésére. Majd két koreográfus kollégáját Sumi Masayukit, Japánból és Bataritát, Magyarországról is meghívta Dél-Koreába, Buszanba, hogy négyen közösen gondolkodhassanak, hozhassák létre a művet. A koprodukcióban készült alkotás 2015-ben került bemutatásra a Busan Nemzetközi Táncvásár (BIDAM Busan International Dance Market) keretein belül. Magyarországon a Nemzeti Táncszínház meghívásának jóvoltából, az EMMI támogatásával, az Érintéspont Művészeti Alapítvány (Touchpoint Art Foundation), a Japán Alapítvány (Japan Foundation) és a Koreai Kulturális Központ (Korean Cultural Center) együttes szervezésében kerül bemutatásra.