A Dollár Papa Gyermekei Kiss-Végh Emőke és Ördög Tamás alkotópáros színházi műhelye. 2009 óta különleges helyszíneken, az adott tér sajátosságaira koncentrálva hoznak létre olyan közvetlen, intim és személyes színházi előadásokat, ahol a hangsúly mindig az emberen, a színészen van. Az általunk kifejlesztett egyedi munkamódszerrel nagy klasszikusokat ültetnek át mai nyelvre, alakítanak maivá. Sajátos formanyelvű, puritán előadásaik leginkább a dogma filmek világához hasonlíthatóak.
A Család trilógia (Ibsen, Strindberg), és a Schnitzler Álomnovellája alapján készült Tágra zárt szemek próbája című előadások, majd a Csehov után, most Denis Diderot klasszikus regényét állítják színpadra. A felvilágosodás kiemelkedő, 1780-ban befejezett művének ez lesz a magyarországi ősbemutatója. A történet középpontjában egy akarata ellenére apácának adott 16 éves lány áll. Ő meséli el hányatatott életét, zárdáról zárdára való menekülését, különleges találkozásait, szerelmeit, Istenhez fűződő viszonyát, az átlagember előtt ismeretlen zárdabeli élet borzalmait, az összezárt nők egymás közti hatalmi és érzelmi játszmáit.
Az Apáca sok szempontból egyenes ágú folytatása lesz az eddigi munkájuknak: klasszikus szöveg újraértelmezése az emberrel és az emberi kapcsolatokkal a középpontban. Ám most a kis, intim terekből kilépve, saját határaikat is tágítva sokkal nagyobb közönségnek szeretnének megmutatkozni.
A rendező, Ördög Tamás hat nővel teremti meg a zárdák világát. Az előadásnak meghatározó eleme lesz a zene, melyet Dargay Marcell szerez. A jelmezekről ismét Kiss Tibor és Dévényi Dalma, azaz a Je Suis Belle fiatal tervezőpárosa gondoskodik, folytatva a 2012-ben, Kiss-Végh Emőke monodrámájával, a Bovary Emmával elkezdett folyamatos interdiszciplináris együttműködést és közös gondolkodást.
Jelmez: Je Suis Belle - Dévényi Dalma és Kiss Tibor