A közelmúltban újabb tagokkal bővült Duda Éva Társulat Overdose című előadásában újra találkozhatunk a csapat munkáira jellemző sodró lendületű dinamikus mozgásvilággal, mely érzelmi sokszínűséggel, csendes iróniával és szenzitív hangulatokkal párosul. Legújabb előadásuk kapcsán társadalmi, szociális és pszichológiai kérdéseket is felvető témakörbe kutakodván az emberi viselkedésmechanizmusok egyik érzékeny pontján a szokások, szenvedélyek, függési helyzetek minőségét, eredetét és gyökereit körüljárva építik fel az Overdose című táncelőadást. Az alapanyagként tekinthető tartalmi rendszert követve, a társulat kreatív munkája során az előadók egyéni mozgás és élményaga beleivódik az előadás szövetébe.
Életünk szinte minden napját függések közt éljük, meghatározzák döntéseink, kapcsolataink alakulását. Berögződéseink és szokásaink elsősorban az emberi kommunikáció nehézségeit tükrözik és testesítik meg.
Szenvedélybetegségnek azokat a visszatérően ismétlődő viselkedésformákat, szokásokat nevezzük, amelyeket valaki kényszeresen újra és újra végrehajt, s amelyek a személyre - és többnyire környezetére is - káros következményekkel járnak. Ezek a szenvedélyek, vagy függőségek kétfélék lehetnek. Függőséget kialakíthatnak kémiai szerek, ezt a fajta szenvedélybetegséget nevezzük drogfüggőségnek vagy kémiai addikciónak. De függeni lehet valamilyen viselkedési együttestől is, ezeket a függőségi formákat viselkedéses függőségeknek nevezzük.
A függőség jellemzője, hogy a személy azt éli meg, hogy szüksége van egy bizonyos viselkedés végrehajtására, folyamatos vágyat érez erre, s nem tud ennek a vágynak ellenállni...
A szenvedélybetegség kialakulása többnyire együtt jár a belső értékrend megváltozásával. A korábban fontos elvek, illetve tevékenységek elvesztik fontosságukat, nem tudnak már örömet szerezni, nem kötik le az érdeklődést. Ezzel szemben a szenvedély tárgya felértékelődik, minden másnál fontosabbá válik és kiszorítja a használó életéből az egyéb örömforrásokat. A DUDA ÉVA TÁRSULAT előadása.